Новини

ЛУГАНСЬКА МЕДИЦИНА НА ПЕРЕДНЬОМУ КРАЇ

Ми в’їхали у село Катеринівка Попаснянського району, знаючи, що за насадженнями у метрах 500-700 за нашими діями спостерігають військові окупаційних військ. Ще буквально місяць тому вони дозволяли собі заходити у село, та військові ЗСУ вирішили покласти цьому край і ввійшли у село яке згідно Мінських домовленостей є Укаїнською територією, як до речі і вся окупована територія Донбасу.

Село Катеринівка, не зважаючи на «зимову» весну живе своїми сільськими клопотами. Хтось порається біля хліву, хтось відводить талу воду від помешкань, а хтось потихеньку направляється до сільського фельдшерсько-акушерського пункту, бо згідно з протокольними дорученнями Президента України Петра Порошенка, до сільчан приїдуть лікарі консультативної поліклініки Луганської обласної клінічної лікарні.

З перших же хвилин спілкування стало зрозумілим, що у Катеринівчан усе гірше залишилося у минулому, а тепер вони хочуть радіти життю, спілкуватися і головне оздоровитися, а тому і запросили до себе, у першу чергу, невролога, кардіолога і окуліста, адже нерви, стреси, невизначеність пройшлися по кожному з них важким «катком сірої зони».

До кожного зі спеціалістів попередньо записалося не менше 40 чоловік, але погода (йшов весь час дощ) зробила свою справу і прийшло до кожного з лікарів по 25-30 чоловік. І що характерно – усі прийшли не за компанію, а дійсно з проблемами по здоров’ю. Багатьом з кардіологічною патологією було відкореговано лікування, комусь призначено нове. Корекції чи призначення інших методів потребував майже кожний пацієнт з неврологічною патологією. Трохи менше було роботи у окуліста і у той же час з’ясувалося, що у деяких пацієнтів старі окуляри потребують заміни на більші діоптрії, а декому потрібно поновити лікування.

Незадоволених консультаціями не було, але неозброєним оком було видно і анамнезом підтверджено, що багатьом з них потрібні ще й ревматолог, ендокринолог, гінеколог, гастроентеролог і це стане можливим уже у найближчому майбутньому.

dsc_0620

p80327-130008

dsc_0644

p80327-122801

dsc_0623

повернутися назад