Новини

ПОРУШЕННЯ РИТМУ СЕРЦЯ МОЖЛИВО ВІДНОВИТИ!

Фібриляція (або Миготіння) передсердь (миготлива аритмія) — різновид надшлуночкових тахіаритмій, що характеризується некоординованою електричною активністю передсердь з подальшим погіршенням їхньої скорочувальної функції. Значно рідше виникає так зване тріпотіння передсердь, при якому вони скорочуються з частотою до 300 на хвилину без діастолічної паузи, однак лише частина (кожний третій, четвертий і т.д.) цих імпульсів проводиться на шлуночки.

Фактори ризику:

  • Вік, чим старша людина, тим більше ризик розвитку ФП\ТП.
  • Хвороби серця.
  • Артеріальна гіпертензія.
  • Хронічні захворювання - цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози, хронічна хвороба нирок, легеневі захворювання.
  • Ожиріння.
  • Спадковість.
  • Вживання алкоголю.

Ускладнення:

  • Інсульт, ризик залежить від віку (чим старше, тим більше ризик), супутньої патології, підвищення артеріального тиску, історії попередніх інсультів, наявності серцевої недостатності та ін.
  • Серцева недостатність - ситуація, коли ваше серце не може забезпечити циркуляцію такої кількості крові, яка необхідна тканин організму.

Порушення ритму серця можливо відновити.

У кардіологічне відділення КНП ЛОКЛ звернулася пацієнтка 1961 року народження, зі скаргами на серцебиття, відчуття перебоїв в роботі серця, задишку інспіраторного характеру при незначному фізичному навантаженні, періодичне почуття стискання в ділянці серця. Прояви хвороби її турбують протягом 3 років, неодноразово дообстежувалась і лікувалась за місцем проживання. На протязі 20 років відмічає підвищення АТ (макс 1700 мм.рт.ст.). На ЕКГ: трипотіння передсердь, неправильна форма 3:1.

Porushennya_rytmu

Після обстеження, за допомогою сучасного медичного обладнання, було прийняте рішення спробувати відновити синусовий ритм використовуючи електроімпульсну терапію. Хвора була введена в медикаментозний сон, проведена ЕІТ 150 Дж. на моніторі відновлення синусового ритму. Через два дні хвора була виписана із стаціонару без скарг.

Цей клінічний випадок цікавий тим, що навіть після такого тривалого періоду (протягом 3 років) порушення серцевого ритму, збережених порожнин серця і відсутності тромбів у вушках передсердь можливо відновлення синусового ритму. А це дасть можливості уникнути таких ускладнень як інсульт та серцевої недостатності. Головне вчасно звертатись до лікаря і правильно вибудувати тактику обстеження і лікування.

Кардіологічне відділення КНП ЛОКЛ

повернутися назад