Рекомендації лікарів

НЕВРАЛГІЯ ТРІЙЧАСТОГО НЕРВУ
Невралгія трійчастого нерву – це один із розповсюджених видів лицьових болів. Це хронічне захворювання, яке проявляється нападами інтенсивного, стріляючого, пекучого болю в зонах іннервації однієї або декількох гілок трійчастого нерву, а їх виділяють три:
- очна гілка, яка відповідає за чутливість верхньої повіки, ока, лобу
- верхньощелепна, яка відповідає за чутливість щоки, верхньої щелепи та верхньої губи, піднебіння
- нижньощелепна, яка відповідає за чутливість нижньої щелепи, нижньої губи, підборіддя
12 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ПНЕВМОНІЄЮ

Пневмонія – гостре інфекційне захворювання, переважно бактеріальної етіології, яке характеризується вогнищевим ураженням респіраторних відділів легень та наявністю внутрішньо-альвеолярної ексудації. У світі вона посідає 6 місце серед усіх причин смертності.

ГІПЕРПЛАЗІЯ ЕНДОМЕТРІЯ – ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКЕ «МОЛОДІЄ»
Гіперплазія ендометрія - це патологічне розростання внутрішньої слизової оболонки матки.
Останнім часом помітна неухильна тенденція до «омолодження» захворювання, що дозволяє нам вважати його не тільки медичною, але й соціальною проблемою. Зазвичай захворювання зустрічається у віці після 40-45 років.
Вирізняють гіперплазію ендометрія без патологічної зміни клітин та гіперплазію ендометрія з патологічними змінами.
Практика показує, що викликати розвиток захворювання найчастіше можуть:
ранній початок першої менструації, безпліддя, відсутність пологів, перехід до менопаузи, пізня менопауза, похилий вік або постменопауза; пухлини яєчників; безконтрольна терапія естрогенами або тривалий прийом тамоксифену; ожиріння, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія.
Що варто знати про гемофілію!
Гемофілія є спадковою хворобою, зумовленою дефіцитом або молекулярними аномаліями одного з прокоагулянтів, які беруть участь в активації внутрішнього шляху зсідання крові.
МОЖЛИВОСТІ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ У ВИЯВЛЕННІ УСКЛАДНЕНЬ КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ
Зараз фахівцями доведено, що при COVID-19 органами-мішенями є не лише бронхи та легені, а й серце, судини, печінка, нирки.
Після COVID-19 з боку серцево-судинної системи (ССС) можливе виникнення таких ускладнень, як міокардит – запалення серцевого м’язу, тромбози судин, порушення серцевого ритму, виникає ризик розвитку гострого інфаркту. Це спостерігається у 5-6% хворих із 100. З боку легеневої системи спостерігається розвиток легеневого фіброзу, що пов’язаний із перенесенням ковідної пневмонії. Після одужання від коронавірусної інфекції пацієнт має потребу в діагностичних дослідженнях, що допомагають оперативно виявити зміни та попередити розвиток хронічних кардіологічних та легеневих захворювань.
11 березня - Всесвітній день нирки
Нирки - один із найважливіших парних органів людини, який виконує цілий ряд життєво важливих функцій: фільтрує та очищує від непотрібних та шкідливих речовин більше 200 літрів крові на добу, бере участь у регуляції артеріального тиску, продукції червоних кров’яних клітин, регулює водно- сольовий обмін.
Захворювання нирок надзвичайно поширені - ті чи інші проблеми з функціонуванням органу має приблизно кожен 10 мешканець Землі. Підступність ниркової патології полягає в тому, що у багатьох випадках хвороба виникає досить швидко або проявляє себе на пізніх стадіях, коли виникає хронічна ниркова недостатність і тоді єдиним методом порятунку для пацієнта є замісна ниркова терапія або трансплантація органу.
На сьогоднішній день втрата слуху вважається найпоширенішою сенсорною формою інвалідності в світі.
Основними причинами глухоти і приглухуватості (неповної втрати слуху) я називаю - генетичні порушення, хронічні інфекції вуха, ряд захворювань; інсульт головного мозку та підвищення артеріального тиску, а також вплив деяких лікарських препаратів і шкідливих факторів навколишнього середовища, у першу чергу шуму, вік.
1 БЕРЕЗНЯ- ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ІМУНІТЕТУ
Стародавні римляни і греки вважали, що людина з гарним імунітетом «вільна» від хвороби. Адже навіть під час грізних епідемій чуми і натуральної віспи захворювали не всі.
Імунна система, як і все в людині, складна і багатолика. Сила імунітету, як і наше самопочуття в цілому, приблизно на 50% залежить від способу життя, який ми вибираємо. Серед головних руйнівників імунітету фахівці називають часті стреси, неправильне харчування, постійні недосипання, тривале перебування на сонці, занадто великі фізичні навантаження і, навпаки, сидячий спосіб життя. Ну і, звичайно, шкідливі звички - куріння, алкоголь, наркотики.
РИЗИКИ САМОЛІКУВАННЯ COVID -19

Сьогодні світ охопила пандемія ковіду, а разом із ним пандемія самолікування. Органи шлунково-кишкового тракту під час захворювання потерпають від подвійного ураження – пошкодження вірусом та ліками. Медикаменти більшість пацієнтів вважає панацеєю від хвороб та зараження вірусом, приймає їх “про всяк випадок” – без призначення лікаря. Люди самостійно купують ліки після розмов із сусідом або подругою, у якої “було так само і їй допомогло”. Або шукають інформацію в інтернеті на сайтах та сторінках блогерів “про здоровий спосіб життя”, які не мають жодного відношення до медицини та не мають навіть середньої медичної освіти. Найбільш популярні лікарські засоби - антибіотики, противірусні, жарознижувальні, вітаміни та мікроелементи у складі харчових добавок.

НЕВРОЛОГІЧНІ УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ КОВІДУ
Covid-19 перевернув світ з ніг на голову. Наше повсякденне життя різко змінилося. Україна теж потопає від короновірусної інфекції. Причому,на цей недуг хворіють всі вікові групи населення.
Вже є багато даних, що короновірусна хвороба,активно атакує не тільки легені й дихальні шляхи, але й інші органи людини. Тяжкі наслідки перенесеного ковіду припадають на такі життєво необхідні органи, як серце, судини, голоний та спиний мозок,суглоби, нирки, шкіру тощо.