Рекомендації лікарів

COVID-19 ТА НИРКИ

140020584_266755544792203_559191213218113241_n       Коронавірусна хвороба відома, насамперед, як респіраторне захворювання. Однак агресивний збудник SARS-COV-2 атакує не тільки легені, але й серце, нерви, мозок, судини, шкіру та нирки. За статистичними даними  нирки страждають у 30% захворівших на COVID-19 пацієнтів.  Адже клітини нирок мають рецептори, які дозволяють коронавірусу вторгатись в них. Подібно до легень, намагаючись вбити вірус, у нирках запускається запальна реакція, яка може знищити здорові тканини нирок.
      Нирки- це наче фільтри, які виводять з організму токсини та зайву воду. COVID-19 може спричиняти утворення крихітних згустків, які можуть закупорювати найменші судини в нирках та порушити їх роботу.
      Люди із хронічною хворобою нирок є групою високого ризику при ураженні коронавірусом, так як їх нирки вже спровоковані хронічним запальним процесом, а вірусне навантаження призводить до загострення хронічних хвороб нирок та ускладнює ситуацію, іноді  аж до виникнення гострої ниркової недостатності.
     Є деякі загрозливі ознаки (симптоми), які дозволяють запідозрити у людини порушення в роботі нирок: поява набряків на обличчі, стійке підвищення артеріального тиску, дискомфорт у поперековій ділянці, зменшення об’єму виділеної сечі, кров у сечі. Тому лікар призначає обстеження аналіза сечі та крові та визначає ступінь пошкодження ниркової тканини.
     Варто зазначити, що деякі медикаментозні препарати , які призначають для лікування ускладнень ковідної інфекції, дуже погано впливають на роботу нирок. Це стосується деяких антибіотиків, нестероїдних протизапальних препаратів, які при тривалому використанні у високих дозах можуть викликати тимчасове погіршення в роботі нирок з ризиком розвитку ниркової недостатності. Тому не варто самостійно підвищувати дози медикаментів та тривалість їх прийому.
     Не слід забувати про дотримання питного режиму під час хвороби з вживанням достатньої кількості негазованої води, трав’яних відварів, журавлиного морса та виключення з раціону газованих напоїв, алкоголю, міцного кофе, гострих та солоних страв.
     Тільки вчасно звернувшись до лікаря та дотримуючись всіх правил  призначеного лікування можна допомогти ниркам не втратити їх функцію та повністю одужати.
Лікар-уролог КНП ЛОКЛ
АРСІЄНКО Людмила Степанівна
повернутися назад