Рекомендації лікарів

НЕВРОЛОГІЧНІ УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ КОВІДУ

140200567_266750924792665_4508708258132165839_n

Covid-19 перевернув світ з ніг на голову. Наше повсякденне життя різко змінилося. Україна теж потопає від короновірусної інфекції. Причому,на цей недуг хворіють всі вікові групи населення.

Вже є багато даних, що короновірусна хвороба,активно атакує не тільки легені й дихальні шляхи, але й інші органи людини. Тяжкі наслідки перенесеного ковіду припадають на такі життєво необхідні органи, як серце, судини, голоний та спиний мозок,суглоби, нирки, шкіру тощо.

Так британські вчені опубліковали вже шокуючі дані про те,що короновірусна хвороба може стати причиною тяжких пошкоджень головного мозку у пацієнтів з легкими симптомами ковіду, та навіть ,у тих пацієнтів, котрі вже перехворіли на цей недуг.

Вже також відомо,що у пацієнтів з covid-19 ,мають місце запальні процеси у головному та спиному мозку (що призводить до дегенеративного ураження центральної нервової системи). Таким чином, ковід атакує мозок, так як,ні одного з вірусів у тих пацієнтів не було виявлено.

Незвичним також є дуже тяжкі ураження мозку навіть у пацієнтів з легким перебігом короновіруса.

У дуже багатьох пациєнтів після перенесеної короновірусної інфекції з’являються головний біль, запаморочення, слабкість, швидка втомлюваність, погіршення пам'яті. Також актуальним питанням є дуже виражені розлади психіки та поведінки, різноманітні галюцинації. Є дані також, що короновірусна хвороба може стати причиною параліча чи інсульту.

Таким чином, такі нові симптоми під час пандемії короновірусу ігнорувати не можна. Якщо у Вас з’явилась одна або кілька таких скарг, Вам необхідно звернутися за медичною допомогою до лікаря невропатолога. Невропатолог допоможе виявити ту чи іншу патологію нервової системи, призначити необхідне дообстеження та відповідне лікування.

Не треба зволікати з такими тривожними симптомами, які я назвала,та займатись самолікуванням, адже навіть незначні (на Ваш погляд) скарги, можуть бути причиною дуже тяжких ускладнень.

Лікар-невропатолог
МІРОШНИЧЕНКО Ірина Володимирівна
повернутися назад