Рекомендації лікарів

РИЗИКИ САМОЛІКУВАННЯ COVID -19

141826917_268564461277978 Сьогодні світ охопила пандемія ковіду, а разом із ним пандемія самолікування. Органи шлунково-кишкового тракту під час захворювання потерпають від подвійного ураження – пошкодження вірусом та ліками. Медикаменти більшість пацієнтів вважає панацеєю від хвороб та зараження вірусом, приймає їх “про всяк випадок” – без призначення лікаря. Люди самостійно купують ліки після розмов із сусідом або подругою, у якої “було так само і їй допомогло”. Або шукають інформацію в інтернеті на сайтах та сторінках блогерів “про здоровий спосіб життя”, які не мають жодного відношення до медицини та не мають навіть середньої медичної освіти. Найбільш популярні лікарські засоби - антибіотики, противірусні, жарознижувальні, вітаміни та мікроелементи у складі харчових добавок.
Необхідно усвідомлювати, що жоден препарат не працює профілактично, тобто антибіотики неефективні, якщо в організмі немає бактеріальної інфекції, чутливої до конкретного препарату. Антибіотики призначаються курсом, а не одноразово або на декілька днів, дозу та схему визначає лікар! Не можна приймати антибіотики 1-2 дні без обстеження, таке вживання ліків не має лікувального ефекту, проте створює ризики алергії, дисбактеріозу, загострення хронічних запальних захворювань шлунку та кишківника, пригнічує імунні захисні реакції організму. Противірусні засоби з доведеною ефективністю працюють тільки для певних вірусів та найбільш ефективні в перші дні та навіть години зараження.
Неконтрольоване лікування противірусними препаратами може призвести до спотворення імунної реакції на інфекцію – спровокувати агресію імунітету проти власного організму та як наслідок розвиток аутоімунних захворювань (червоний вовчак, ревматоїдний артрит, тощо), так і ослаблення імунітету через виснаження при надмірній стимуляції. Деякі противірусні засоби мають дуже невелику різницю між лікувальною та токсичною концентрацією.
Вітаміни (актуальні зараз Д і С) та мікроелементи (цинк, йод, залізо, магній) виявляють свої властивості, якщо в організмі є дефіцит цих речовин, якщо дефіциту немає – вітаміни накопичуються в печінці та тканинах, пошкоджуючи їх, чинять токсичну та алергізуючу дію, порушують засвоєння інших вітамінів та мікроелементів, які насправді можуть бути потрібні в організмі. Слід зазначити, що алергію та токсичне ушкодження викликають як самі ліки, так і продукти їх взаємодії, тому препарати приймати потрібно ті, без яких не можна обходитись.
У лікуванні більше, не означає краще.
Не ризикуйте власним здоров’ям та не займайтесь самолікуванням. Своєчасно звертайтесь за професійною допомогу.
Гастроентеролог КНП«ЛОКЛ»
АВЕРКОВА Юлія Григорівна
повернутися назад