Рекомендації лікарів

1 БЕРЕЗНЯ- ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ІМУНІТЕТУ

155229108_291257499008674_3235522566450894459_n
Стародавні римляни і греки вважали, що людина з гарним імунітетом «вільна» від хвороби. Адже навіть під час грізних епідемій чуми і натуральної віспи захворювали не всі.
Імунна система, як і все в людині, складна і багатолика. Сила імунітету, як і наше самопочуття в цілому, приблизно на 50% залежить від способу життя, який ми вибираємо. Серед головних руйнівників імунітету фахівці називають часті стреси, неправильне харчування, постійні недосипання, тривале перебування на сонці, занадто великі фізичні навантаження і, навпаки, сидячий спосіб життя. Ну і, звичайно, шкідливі звички - куріння, алкоголь, наркотики.
Одним з важливих складових стійкого імунітету є харчування.
Найперший імуномодулятор (речовина, що стимулює імунітет), це материнське молоко! Відмовляючись від грудного вигодовування, багато матусь і не підозрюють, що позбавляють свою дитину найголовнішого - імуноглобулінів, які захищають організм дитини від багатьох інфекцій. Саме вони стоять на варті здоров'я немовляти, поки його імунна система ще не сформувалася. Жодна штучна суміш не може замінити новонародженому того, що дає матір.
У дітей і дорослих імунітет залежить від роботи кишківника: 80% «клітин» імунної системи знаходиться саме в ньому. А це означає, що, все, що ми їмо або послаблює, або підсилює наших невидимих захисників. А тому в нашому раціоні овочі і фрукти повинні складати не менше ніж 50%.Бо вони містять клітковину і складні вуглеводи які позитивно позначаться на моториці кишківника, стануть відмінним джерелом енергії і будматеріалів для імунних клітин організму.
155466359_291257502342007_8547409978654780341_n
Не потрібно забувати про кисломолочні продукти, які містять біфідо- і лактобактерії, що постійно борються зі шкідливими мікроорганізмами за вище місце в нашому кишківнику, та створюють основний захисний бар'єр від хвороботворних мікробів.
А ось велика кількість солодощів не тільки псує зуби а і підриває роботу підшлункової залози, що нерідко стає причиною цукрового діабету і імунодефіциту. У любителів рафінованого цукру особливо пригнічена імунна система, знижена активність антитіл, які потрібні організму для захисту від числених інфекцій.
Не йде на користь імунітету безконтрольний прийом антибіотиків, що особливо простежується під час пандеміїCOVID19.Це не свідчить, що потрібно повністю від них відмовитися. Головне - не займатися самолікуванням.
Зміцнюйте свій імунітет!Для цього пропоную досить прості правила:
- Свіже повітря – щодня, не через квартирку вікна, а при ходьбі не менш 1 години.
- Намагайтеся дотримуватися збалансованого харчування. Вживайте більше продуктів, які є багатими вітамінами Д і С.
- Скажіть шкідливим звичкам - ні!;
- Висипайтеся! Бо є досить поширеною помилкою думати, що години недосипання можна буде восповнити у вихідні. Насправді це прямий шлях до хронічної втоми;
- Не забувайте про помірні фізичні навантаження, аби підтягнути м'язи, та «скинути» зайву вагу;
156506998_291257509008673_563759139817621326_n А ще пам’ятайте, що постійний cтрес – це найголовніший ворог імунітету. Найнебезпечніший - неконтрольований, коли людина нездатна впоратися зі своїми емоціями. Рецепт порятунку від психічних потрясінь тільки один: знизити ймовірність появи гніву, образи та інших негативних емоцій до мінімуму, допоможе зміна способу мислення:
- вчіться у всьому знаходити позитивні сторони, будьте оптимістами;
- професійно виконуйте свої професійні завдання, «фільтруючи» чужі обов'язки і відмовляючись від завдань, що мають виконувати інші;
- перегляньте ваше коло спілкування, виключивши з нього особистостей, з якими вам не дуже комфортно, хто завжди «плаче в жилетку» і не виходить з депресії;
- відпочивайте від "гаджетів".
Лікар - дерматовенеролог, імунолог КНП «Луганська обласна клінічна лікарня» І.Є. ШЕДАНІЯ
За телефоном реєстратури 066-147-07-01 Ви зможете отримати інформацію щодо консультації лікаря-імунолога.
повернутися назад