Рекомендації лікарів

11 березня - Всесвітній день нирки

158987887_296306428503781_2465549272224175465_n Нирки - один із найважливіших парних органів людини, який виконує цілий ряд життєво важливих функцій: фільтрує та очищує від непотрібних та шкідливих речовин більше 200 літрів крові на добу, бере участь у регуляції артеріального тиску, продукції червоних кров’яних клітин, регулює водно- сольовий обмін.
Захворювання нирок надзвичайно поширені - ті чи інші проблеми з функціонуванням органу має приблизно кожен 10 мешканець Землі. Підступність ниркової патології полягає в тому, що у багатьох випадках хвороба виникає досить швидко або проявляє себе на пізніх стадіях, коли виникає хронічна ниркова недостатність і тоді єдиним методом порятунку для пацієнта є замісна ниркова терапія або трансплантація органу.
Лікарі пропонують дотримуватись правил, які допомагають знизити ризик розвитку захворювань нирок:
1. Ведіть активний спосіб життя (регулярне помірне фізичне навантаження допомагає знизити ризик розвитку захворювань нирок).
2. Контролюйте рівень цукру у крові (приблизно у половини людей, які страждають на цукровий діабет, розвивається хронічна хвороба нирок).
3. Контролюйте артеріальний тиск (артеріальна гіпертензія є найбільш частою причиною ураження нирок).
4. Контролюйте масу тіла. Намагайтеся знизити кількість уживаної солі до 5-6 грам на день (близько 1 чайної ложки).
5. Пийте не менш 1-1,5 літра води в день ( не замінюйте воду соками або солодкими газованими напоями; вживання достатньої кількості води знижує ризик утворення каменів у нирках).
6. Не паліть ( нікотин знижує кровотік у нирках, що веде до зниження їх функції; крім цього куріння значно підвищує ризик розвитку рака нирки)
7. Не приймайте лікарські препарати без призначення лікаря( багато з них мають нефротоксичну побічну дію).
8. Не переохолоджуйтесь (сидіння на холодних каменях, легкий одяг у морозні дні, купання у холодній воді незмінно приведуть до хвороби. Пієлонефрит - найменше, що можна отримати за переохолодження).
9. Регулярно проходьте обстеження нирок, особливо якщо у вас є один або більше факторів ризику, таких як цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, надмірна вага.
Симптоми, які повинні спонукати хворого звернутись на обстеження: найчастіше це є набряки обличчя, нижніх кінцівок, усього тіла, підвищення артеріального тиску, біль у поперековому відділі спини, порушення сечовипускання, підвищення температури тіла, кров у сечі.
І, головне, пам’ятати , що краще запобігти хворобі, ніж лікувати її.
Лікар-уролог
Арсієнко Л.С.
повернутися назад