Рекомендації лікарів

ГІПЕРПЛАЗІЯ ЕНДОМЕТРІЯ – ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКЕ «МОЛОДІЄ»

242061787_413620970105659_4225967054739069661_n Гіперплазія ендометрія - це патологічне розростання внутрішньої слизової оболонки матки.
Останнім часом помітна неухильна тенденція до «омолодження» захворювання, що дозволяє нам вважати його не тільки медичною, але й соціальною проблемою. Зазвичай захворювання зустрічається у віці після 40-45 років.
Вирізняють гіперплазію ендометрія без патологічної зміни клітин та гіперплазію ендометрія з патологічними змінами.
Практика показує, що викликати розвиток захворювання найчастіше можуть:
ранній початок першої менструації, безпліддя, відсутність пологів, перехід до менопаузи, пізня менопауза, похилий вік або постменопауза; пухлини яєчників; безконтрольна терапія естрогенами або тривалий прийом тамоксифену; ожиріння, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія.
Головною небезпекою захворювання часто є те , що через слабко виражений дискомфорт не кожна жінка відразу ж звертається на огляд до лікаря акушера-гінеколога. В зв’язку з цим, нерідко у жінок відсутні аномальні маткові кровотечі і гіперплазія ендометрія діагностується лише при цитологічному дослідженні шийки матки, під час огляду у гінеколога- шляхом виявлення патологічних залозистих або ендометріальних клітин. Несвоєчасно виявлене захворювання може привести до таких ускладнень як анемія, безпліддя, злоякісних новоутворень тіла матки.
Кожна жінка має пам’ятати, що основним клінічним проявом гіперплазії ендометрія є аномальні маткові кровотечі. Здебільшого це - надмірні менструальні кровотечі, кровотечі між менструаціями, нерегулярні кровотечі, проривні кровотечі на фоні менопаузальної гормональної терапії та кровотечі у постменопаузі.
При наявності таких симптомів чи дискомфорту необхідно негайно звернутися по допомогу до лікаря акушера-гінеколога, який відповідно до анамнестичних даних та скарг проведе необхідне обстеження, діагностичні, інструметальні та лабораторні дослідження, аби виявити та попередити подальший розвиток захворювання, шляхом призначення відповідного лікування.
Не забувайте, що лікування гіперплазії ендометрія залежить від форми захворювання. Метод лікування та спостереження визначає лікар, в залежності від результатів обстеження, але лікування має тривати щонайменше 6 місяців.
Уникнути чи попередити прояви патологічного розростання ендометрію можна шляхом: періодичних профілактичних оглядів у гінеколога раз на рік;
корекції ваги; своєчасного лікування запальних та будь-яких інших гінекологічних захворювань; лікування інших супутніх захворювань; регулярних занять фізичною культурою ( ранкова зарядка, плавання, біг, йога та ін.).
Головне це - вчасно звертайтеся за медичною допомогою до спеціалістів!
За додатковими консультаціями ви можете звернутися до свого лікаря чи до лікарів обласної консультативної поліклініки.
Запис за телефоном: 066 147 07 01, 066 283 18 27
Лікар акушер-гінеколог
Обласної консультативної поліклініки КНП «ЛОКЛ»
Підлісна Юлія Володимирівна
повернутися назад