Рекомендації лікарів

Міжнародний день відмови від куріння

Нарешті боротьба з цією згубною звичкою набуває цілком конкретних обрисів, адже ще буквально кілька десятиліть тому не можна було просунутися далі простих слів. Виною цьому було практично непробивне лобі тютюнових виробників і їх елементарна жадібність.

Всесвітній день боротьби з цукровим діабет

Сьогодні Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі.

Уперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом проводився Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року. З 2007 року Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН.

Ішемічний інсульт – лікування, симптоми і профілактика

Це явище виникає при зупинці припливу крові до мозку. Блокада зазвичай викликана тромбом, який застряє у вузькому кровоносній судині. Коли кисень не може потрапити в певну ділянку мозку, що тканина в цій області може пошкодитися. Пошкодження області мозку викликає порушення функцій, які контролювала ця частина мозку.

 

Всесвітній - Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування

Перше прикладання малюка до грудей потрібно проводити ще в пологовому залі. Новонароджена дитина зразу ж після народження голенькою вкладається на живіт мами, обсушується підігрітою пелюшкою, там же їй вдягають шапочку і шкарпетки для запобігання втрати тепла. Мати і дитину разом вкривають підігрітою сухою пелюшкою і ковдрою. В контакті шкіра до шкіри в пологовій залі вони мають провести 2 години.

День донора

Ежегодно 14 июня страны во всем мире отмечают Всемирный день донора крови. Это событие предназначается для выражения благодарности добровольным неоплачиваемым донорам за их дар крови, спасающей человеческие жизни, и для повышения осведомленности в отношении необходимости регулярного донорства крови в целях обеспечения качества, безопасности и доступности крови и и ее продуктов для нуждающихся в них пациентов.

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - це привід для кожного курця хоча б на один день відмовитися від сигарет, оскільки останній день травня - це Всесвітній день без тютюну. Ініціативу щодо проведення заходів та акцій, пов'язаних з відмовою від куріння, проявила Всесвітня організація охорони здоров'я. Перший такий день пройшов в 1988 році з метою звернення уваги людей на ту шкоду, яку завдає людському здоров'ю куріння.

Профілактика гіпертонічної хвороби

Гіпертонічна хвороба – стійке підвищення артеріального тиску (АТ) крові більше 140/90 мм рт.ст. Нормальним вважається АТ, що не перевищує 140/90 мм.рт.ст., проте згідно сучасних класифікацій виділяють: оптимальний (120/80 мм рт.ст.), нормальний (менше 130/85 мм рт.ст.), високий нормальний (130-139/85-89 мм рт.ст.) АТ.

Аспекти охорони праці в закладах охорони здоров`я

Стан охорони праці, рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності працівників системи охорони здоров'я є серйозною соціально-економічною проблемою галузі, яка безпосередньо впливає на надання медичної допомоги.

Профилактика гриппа и ОРВИ

Украину атакуют три штамма вируса гриппа. Один из них – тот самый, который вызвал пандемию 2009 года. Как и в каждый эпидсезон, в Украине сейчас насчитывается три штамма вируса гриппа. Из них два штамма вируса гриппа типа А (H3N2 и AH1N1, так называемый калифорнийский, а также штамм вируса гриппа типа В.

Поради та способи профілактики глаукоми

Глаукома супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску і зниженням зору, яка без належного лікування і засобів профілактики може закінчитися сліпотою у пацієнтів. Лікування на ранніх стадіях глаукоми може бути консервативним, але при прогресуванні процесу має бути хірургічним.