Рекомендації лікарів

COVID-19  ТА НИРКИ

Коронавірусна хвороба відома, насамперед, як респіраторне захворювання. Однак агресивний збудник SARS-COV-2 атакує не тільки легені, але й серце, нерви, мозок, судини, шкіру та нирки. За статистичними даними  нирки страждають у 30% захворівших на COVID-19 пацієнтів.  Адже клітини нирок мають рецептори, які дозволяють коронавірусу вторгатись в них. Подібно до легень, намагаючись вбити вірус, у нирках запускається запальна реакція, яка може знищити здорові тканини нирок.

Новоутворення шкіри

Новоутворення шкіри різноманітні і широко поширені, а ті чи інші є у будь-якої людини. У всьому світі так і в Україні, щорічно зростає кількість вперше зареєстрованих випадків злоякісних утворень. А захворюваність на меланому є одним з найбільш швидко зростаючих і найнебезпечніших видів раку.

Міжнародний день відмови від куріння

Нарешті боротьба з цією згубною звичкою набуває цілком конкретних обрисів, адже ще буквально кілька десятиліть тому не можна було просунутися далі простих слів. Виною цьому було практично непробивне лобі тютюнових виробників і їх елементарна жадібність.

Всесвітній день боротьби з цукровим діабет

Сьогодні Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі.

Уперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом проводився Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року. З 2007 року Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН.

Ішемічний інсульт – лікування, симптоми і профілактика

Це явище виникає при зупинці припливу крові до мозку. Блокада зазвичай викликана тромбом, який застряє у вузькому кровоносній судині. Коли кисень не може потрапити в певну ділянку мозку, що тканина в цій області може пошкодитися. Пошкодження області мозку викликає порушення функцій, які контролювала ця частина мозку.

 

Всесвітній - Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування

Перше прикладання малюка до грудей потрібно проводити ще в пологовому залі. Новонароджена дитина зразу ж після народження голенькою вкладається на живіт мами, обсушується підігрітою пелюшкою, там же їй вдягають шапочку і шкарпетки для запобігання втрати тепла. Мати і дитину разом вкривають підігрітою сухою пелюшкою і ковдрою. В контакті шкіра до шкіри в пологовій залі вони мають провести 2 години.

День донора

Ежегодно 14 июня страны во всем мире отмечают Всемирный день донора крови. Это событие предназначается для выражения благодарности добровольным неоплачиваемым донорам за их дар крови, спасающей человеческие жизни, и для повышения осведомленности в отношении необходимости регулярного донорства крови в целях обеспечения качества, безопасности и доступности крови и и ее продуктов для нуждающихся в них пациентов.

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - це привід для кожного курця хоча б на один день відмовитися від сигарет, оскільки останній день травня - це Всесвітній день без тютюну. Ініціативу щодо проведення заходів та акцій, пов'язаних з відмовою від куріння, проявила Всесвітня організація охорони здоров'я. Перший такий день пройшов в 1988 році з метою звернення уваги людей на ту шкоду, яку завдає людському здоров'ю куріння.

Профілактика гіпертонічної хвороби

Гіпертонічна хвороба – стійке підвищення артеріального тиску (АТ) крові більше 140/90 мм рт.ст. Нормальним вважається АТ, що не перевищує 140/90 мм.рт.ст., проте згідно сучасних класифікацій виділяють: оптимальний (120/80 мм рт.ст.), нормальний (менше 130/85 мм рт.ст.), високий нормальний (130-139/85-89 мм рт.ст.) АТ.

Аспекти охорони праці в закладах охорони здоров`я

Стан охорони праці, рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності працівників системи охорони здоров'я є серйозною соціально-економічною проблемою галузі, яка безпосередньо впливає на надання медичної допомоги.